Uzębienie jest wizytówką człowieka.

Piękny, równy, śnieżnobiały uśmiech jest snem każdej osoby, nie zważając na płeć, lata a także status społeczny. Zęby są atrybutem ludzi, na podstawie badań, to na uzębienie spoglądamy najpierw spotykając nową osobę. Proste ząbki niestety nie są przeznaczone wszystkim, ba zazwyczaj za rzędem równych zębów stoją wielokrotne wizyty u stomatologa. Jest tak ze względu na to, iż za krzywizny wewnątrz buzi odpowiada dużo czynników, zazwyczaj w ogóle nie zależnych od nas. Bywa to oczywiście w pewnym stopniu wywołane genami, niemniej jednak również wpływ na proste uzębienie ma również właściwa dieta oraz metoda przyjmowania potraw, już w czasach niemowlęctwa.

Chroniczne korzystanie z smoczka, ssanie kciuka itd, może spowodować wykrzywienie zębów. Jeśli równe zęby są objawem urody i dodają pewności siebie, to identycznie nierówne zęby czy jakieś inne niedopatrzenia w tym zakresie, potrafią powodować kompleksy. Jeśli tak się dzieje, nie powinno się ignorować sytuacji, a jak najprędzej jej zapobiegać. Każde, wręcz najmocniej krzywe zęby, da się wyprostować. Bez wątpienia będziemy potrzebować na te działania trochę czasu i będzie to kosztowne, ale naprawdę to się odpłaci.

Proste ząbki dodają atrakcyjności, piękny uśmiech demonstrujący linię prostych zębów, prezentuje się pięknie na każdej fotografii a dodatkowo zjednuje nam ludzi. To prawda, wystarczy ledwie kilka pierwszych chwil, aby zrobić sobie opinię o ledwie poznanej osobie. Nie da się ukryć, że gdy taka osoba, obdaruje nas promiennym uśmiechem, zaraz damy jej kilka plusików dodatkowo.

Zobacz więcej: proste zęby Katowice