To zwyczajny kawałek plastiku który wymierza konkretną granicę do jakiej może rosnąć trawa.

Jeśli czytasz ten artykuł, to jest niemalże pewne iż masz na swojej posesji ogród i chcesz aby był on ładny i odpowiednio zagospodarowany. Spośród bardzo wielu rozmaitych wyzwań które czekają na Ciebie parę z nich na pewno będzie dotyczyło Waszego trawnika. Chwasty, pojedyncze kępki, wypalone przez słońce miejsca a ponadto przesadny porost trawy to niewątpliwie jedne z popularniejszych z nich. W wpisie tym opowiem w jaki sposób usunąć jeden z tych kłopotów na dobre.

Jeżeli zatem nie chcesz by trawa zajmowała miejsce które przeznaczone jest dla innych roślin, będziesz potrzebował specjalne obrzeża trawnikowe. Tego typu wynalazek nie jest pod technicznym względem jakoś specjalnie skomplikowany. To zwyczajny kawałek plastiku który wymierza określoną granicę do jakiej może rosnąć trawa. Zazwyczaj jest podatny, zatem bez kłopotu będziesz mógł stworzyć przykładowo niewielki łuk między trawnikiem a ścieżką.

Jeśli zainteresował Cię temat i chcesz się pozbyć raz na zawsze kłopotu nadmiernego przerastania trawy niewątpliwie powinieneś się zainteresować produktem jakim jest geobord. Geobord jest to obrzeże trawnikowe niezwykle proste jeśli chodzi o montaż, przygotowane z zdecydowanie bardziej odporniejszego tworzywa. Tego typu obrzeże mocuje się przy pomocy specjalnych kotew do podłoża. To oznacza brak potrzeby kopania specjalnych dziur. Warto dodać iż obrzeże te działa na różnych podłożach jak na przykład żwir, ziemia czy kostka granitowa. Dostępny jest również w paru kolorach.

Jeśli więc chcesz sobie oszczędzić nieustającej pracy z swoją trawą której wcale nie powinno być w niektórych miejscach, powinieneś zainwestować trochę w te niepozorne kawałki plastiku.

Zobacz: obrzeża trawnikowe