Systematyczne korzystanie z sauny…

Sauna to gorąca terapia dla ciała i duszy. Regularne użytkowanie sauny, bardzo pozytywnie wpływa na kondycję naszego zdrowia i ogólne samopoczucie. Znacznie podwyższona temperatura w saunie, podnosi temp. ciała osób które z niej korzystają, co wpływa korzystnie na eliminowanie stanów zapalnych, bakterii i wirusów w organizmie. Sauna poprawia znacznie odporność, uwalnia wolne rodniki, za sprawą czego poprawia się stan naszej skóry, niweluje stres a także rozluźnia mięśnie. Sauna częstokroć dostępna w wybranych miejscach, na dzień dzisiejszy może ona być u Was w domu.
Producent saun fińskich oferuje montaż sauny w domu. To  świetne wyjście, bo, by kąpiel w saunie przynosiła wspaniałe wyniki, powinno się użytkować z niej systematycznie, a niestety nie każdy ma tyle wolnego czasu, by się na nią wybrać i nie w każdej sytuacji posiada taką saunę blisko siebie. Natomiast domowa sauna jest pod ręką, będziesz mógł skorzystać z niej niezależnie od pory i tak często jak,  tego potrzebujecie.
Jest wiele typów sauny, które różnią się między sobą wysokością temp. i wilgotnością powietrza. Taka sauna domowa, może przykładowo być sucha, a więc mieć bardzo wysoką temperaturę (czasem nawet 90 stopni C) przy bardzo niskim stopniu wilgotności (mniej więcej 15%) lub mokra, z odrobinę niższą temp. (od 50 stopni C) a także znacznie wyższą wilgotnością powietrza (około 25-40%). Na saunę domową wcale nie potrzebujesz jakoś dużo miejsca, a będziesz mógł zyskać bardzo ciekawą możliwość dbania o własne zdrowie.

Zobacz: producent saun fińskich