Rodzajów rolet jest bardzo dużo.

Zapewne wszyscy lubią światło słoneczne. Chętnie na słoneczne promienie wystawiamy twarz mając nadzieję, że może troszkę się opalimy. Słońce jest niezbędne do życia wszystkim organizmom i zbytnio nie narzekamy w momencie kiedy daje nam się mocno we znaki. Niemniej jednak zdarzają się chwile gdy kiedy chcemy trochę ograniczyć ilość światła gdy jest go zdecydowanie za dużo.  Na taką niedogodność doskonale sprawdzą się – zasłony.

Rodzajów rolet jest dużo. Są to żaluzje dachowe, żaluzje dzień noc, plisowane, chowane do kaset, wolnowiszące i pozostałe. Montaż niektórych jest bezinwazyjny oraz polega głównie na przyklejeniu stelażu z zasłonką bezpośrednio do okiennej ramy bez zastosowania wkrętów.
Żaluzje plisowane a więc plisy to wyjątkowy typ zasłonek. Tego typu roleta mocowana jest pomiędzy ramą okna a szybą, a jej plisowana tkanina pozwala na rozciąganie zasłony a także zatrzymywanie jej w określonym miejscu okna. Prowadzenie takiego mechanizmu bardzo często odbywa się z dołu do góry.
Także ciekawymi żaluzjami są żaluzje są dachowe. Ich montaż przebiega  z wykorzystaniem wkrętów, ponieważ takie żaluzje są montowane do okien ,które nachylone są pod kątem, więc aby roleta spełniała swoją rolę musi być stosownie zamontowana aby nie spadała.

Montażem rolet można zająć się we własnym zakresie, ponieważ nie jest to trudna czynność, niemniej jednak jeśli były zakupione pierwszy raz warto wezwać kogoś, kto już z takim montażem miał do czynienia.

Zobacz więcej: plisy warszawa