Ostatnio to dość modny termin.

Bardzo często myślisz o tym żeby w końcu zadbać o swoje własne zdrowie? Z całą pewnością słyszałeś kiedyś o takim czymś jak zakwaszanie organizmu. Ostatnio to bardzo modny termin pośród producentów suplementów diety. Dużo osób zwraca uwagę na to jak się odżywia, dąży do tego aby jeść zdrowo, ponieważ ma to wpływ na ich samopoczucie oraz dodatkowo zapobiega sporej ilości rozmaitym chorobom. Jeśli do tej pory nie za bardzo przejmowałeś się tym co spożywasz to swój zdrowy tryb życia bezwarunkowo powinieneś zacząć właśnie od odkwaszenia organizmu.

 

Nim rozpoczniesz szukać sposobów odkwaszania musisz wiedzieć w jaki sposób powstaje zakwaszenie organizmu. Zakwaszenie organizmu to stan, w którym dochodzi do pewnych dysfunkcji w równowadze kwasowo-zasadowej. Jego główną przyczyną jest nieodpowiednia dieta złożona z żywności wysoko przetworzonej, dużej ilości mięsa, zbóż a także nabiału, a niedoborowa w owoce i warzywa.

Symptomów zakwaszenia organizmu jest bardzo dużo, wiele z nich często odbieranych jest jako niedobory witamin w organizmie.

By nie dochodziło do zakwaszenia organizmu, powinno się stosować właściwą dietę.

 

Jak zacząć odkwaszanie organizmu?

W Twojej diecie powinny znaleźć się przede wszystkim zielone warzywa. Powinieneś niewątpliwie ograniczyć nabiał, gluten i mięso. Ważne jest także to jakie tłuszcze się spożywa, muszą być one zdrowe, przykładowo oliwa z oliwek bądź olej kokosowy. Ważne jest także to co pijesz, musisz pić co najmniej 8 szklanek wody, herbaty ziołowe, a unikać kawy.

Autor: Jak odkwasić organizm