Odpowiedź jest prosta.

Wielu ludzi rozmyśla co mogłoby być dobrą alternatywą do pokrycia dachu zamiast takiej tradycyjnej dachówki ceramicznej albo betonowej. dachówki ceramiczne cechują się dość wysokimi kosztami wykonania i skomplikowanym montażem. Co więc nada się jako w miarę tańszy zamiennik, a do tego łatwy przy samodzielnym montażu? Odpowiedź brzmi bardzo prosto: blachodachówka.

Ten rodzaj ostatecznego krycia dachu może być stosowany również z membranami dachowymi, które ponadto chronią przestrzeń pod blachą i pozwalają na właściwą wentylację dachu od okapu, tuż po sam szczyt. Blachodachówka ma to do siebie, że jest niewyobrażalnie prostą w wykonaniu, transporcie a także instalacji formą pokrycia dachowego. Wykorzystuje się ją przeważnie do ochrony zabudowy przemysłowej, budynków użytkowych, altanek, a więc tam, gdzie najważniejszy jest głównie ekonomiczny materiał, który spełnia swoją rolę za niewielką cenę.

W trakcie montowania blachodachówki używamy farmerskich wkrętów ażeby solidnie przykręcić kontrłat do dachu i pokrycie łąt. Dodatkowo do tego typu krycia dachowego możemy śmiało zastosować znaczną większość akcesoriów dachowych oferowanych przez szerokie grono przedsiębiorstw ,które produkują snowstoppery, kominki wentylacyjne, kratki okapowe i tym podobne.

Zobacz więcej: Tutaj zobaczysz ceny