Odpowiednio zrobiony makijaż.

Należycie zrobiony makijaż, który podkreśla urodę dziewczyn to z pewnością sztuka. Wiele z nich ma niestety skłonności do przesady i popełniania wszelkich błędów wpływających bardzo negatywnie na efekt ostateczny.
Niewątpliwie do najczęstszych z nich należy wykorzystywanie zbyt ciemnego lub strasznie jasnego fluidu, który odznacza się od kolorytu naszej skóry i daje niestety karykaturalny efekt. Kolejnym błędem jest nierównomierne rozłożenie podkładu na twarz, co powoduje, że na twarzy powstają okropne plamy o różnobarwnym zabarwieniu. Bardzo duża ilość podkładu oraz pudru spowoduje, iż makijaż niestety przypomina straszną maskę. Make up może zniszczyć źle dobrany róż do typu naszej urody a także koloru cery, oraz używanie go w nieodpowiednich miejscach na buzi lub w za dużej dawce.
Wielkie znaczenie z pewnością ma także umiejętność wykonywania makijażu oczu. Nieodpowiednie używanie tuszu do rzęs często powoduje, że nasze rzęsy są strasznie posklejane, robią się na nich straszne grudki lub bardzo często też tusz odbija się na górnej powiece nim zdąży zaschnąć. Niezwykle częstym także błędem jest nakładanie dużej ilości cieni. Powoduje to, że bardzo szybko się rolują i wyglądają nieestetycznie. Zazwyczaj ma to miejsce w sytuacji kosmetyków o bardzo niskiej jakości.
Makijaż ust też powoduje kobietom sporo kłopotów. Niestarannie aplikowana pomadka sprawia, że kontur ust wygląda jakby był rozmyty, natomiast stosowanie bardzo ciemnej szminki daje wulgarny efekt.

Autor: make-up Ciechanów