Nasze zdrowie to nie żarty.

W momencie gdy pacjent leży w szpitalu częstokroć nie czeka niestety na niego nic miłego – ot, będzie całkowicie wyleczony – jeżeli ma takie szczęście, oczywiście (chociaż prawdą jest, że w obecnych czasach umiejętności specjalistów, jak również sama medycyna, są na wysokim i to z roku na roku coraz wyższym poziomie). Bardzo często w swoich myślach rozmyśla chory o śmierci – oczywiście nie zawsze takiej fizycznej śmierci, ale o śmierci jego duszy, niezależnie od działań i rezultatu doktorów. Wręcz pielęgniarka nie może poświęcić pacjentowi jakoś dużo czasu – a to dla niego bardzo istotne.
Zdrowie to nie są jakieś żarty, a medyczna pomoc jeszcze bardziej. Jednakże nic nam nie szkodzi tak bardzo, jak utracenie zdrowia duszy – potwierdzi to prawdopodobnie każdy, kto chociaż raz miał miał taki kłopot – albo ktoś z jego bliskich lub znajomych. Szpital to zdecydowanie nie tylko obiekt – a zapewne nie powinien być tylko tym. Chory to niezwykły klient szpitalny – któremu potrzebne jest  wsparcie zarówno od strony osób odwiedzających, niemniej jednak i od personelu medycznego. Ogromna szkoda, że tak niewiele ludzi pamięta o tym aspekcie.
Uczelnie kształcące ludzi do bycia lekarzem także niestety też często o tym zapominają. Wszak nie dla samego zysku żyje człowiek, a dla jak największej radości z życia – starajmy się o tym pamiętać.

Zobacz więcej: https://psychiatra4warszawa.wordpress.com/