Ładnie obudowany kominek cieszy oko.

Ogrzewanie kominkowe to również alternatywa do ogrzewania centralnego albo gazowego. Na rynku można znaleźć całe mnóstwo wzorów przeróżnych kominków, a internetowy posiada w swojej ofercie produktów kominki kratki czy też całe obudowy kominkowe.
Dzisiejsze kominki są wydajne i mają nowoczesny oraz interesujący design, jednakże takie obudowy na kominek wykonane są z różnego rodzaju tworzywa. O ile kominek spełnia funkcję grzewczą, kratka rolę nawiewową to zabudowa kominka spełnia wyłącznie funkcję dekoracyjną. Jednak dopiero przy odpowiedniej zabudowie kominek zyskuje ostateczny design. Obudowanie naszego kominka powinno być całkowicie bezpieczne oraz z materiału, który będzie odporny na bardzo wysokie temperatury. Najczęściej  używa się do tego celu cegły szamotowe a także zaprawę szamotową, i obkłada się zabudowę naszego kominka piaskowcem albo odpowiedniki kafelkami lub płytkami.
Odpowiednio obudowany kominek cieszy oko a także nadaje wnętrzu charakteru. Natomiast ogień który iskrzy w takim kominku nie tylko zapewnia ciepło niemniej jednak i  miły klimat w danym pomieszczeniu. W ostatnim czasie popularne stały się bio kominki, które ogrzewają wnętrze poprzez zalanie ich biopaliwem. Bio kominki można bez problemu zainstalować w mieszkaniu w bloku dlatego, że one nie wymagają instalacji kominowej.
Uwielbiamy mieć w domu kominek.

Więcej: obudowy kominkowe