Kurs ustalany jest na podstawie wolnego rynku.

Ostatnio zasypywani jesteśmy zewsząd rozmaitymi newsami dotyczących kryptowalut. Ten swoisty chaos informacji może nasunąć nam na myśl wiele pytań, na przykład o kupno kryptowalut. Na ile jest to bezpieczne? Jak działa giełda kryptowalut? Czym właściwie są Bitcoiny oraz jak dokładnie działa giełda Bitcoin?

Na samym początku musimy zrozumieć, że giełda przenigdy nie daje 100% gwarancji zysku. Jeżeli zamierzamy grać na giełdzie, obowiązkowo musimy liczyć się tak samo z zyskami jak i stratami i powinniśmy być na nie cały czas przygotowani. Stosowanie walut internetowej jako zwykłego środka płatniczego nie jest ich jedynym zastosowaniem, a Bitcoin nie jest jedną jedyną istniejącą w internecie kryptowalutą. Jest on jednakże pierwszą cyfrową walutą na świecie. Choć przepływ tego typu walut wydawać się może trudny, jeśli stosownie go pojmiemy nie będą nam potrzebne żadne dodatkowe umiejętności prócz obsługi laptopa.

Chcąc wejść na tego typu giełdę, od których roi się w internecie, musimy posiadać wirtualny portfel. W momencie kiedy już go mamy, będziemy mogli wykonywać i przyjmować przelewy. Jako przykład posłuży nam Giełda Bitcoin, umożliwiająca kupno a także sprzedaż od innych użytkowników. Kurs kryptowaluty ustalany jest na podstawie wolnego rynku. Uzyskać Bitcoiny możemy również poprzez działające w sieci kantory. Mając już pewną ich liczbę, możemy starać się na nich zarobkować bądź wybrać się na zakupy. A więc wybór należy już do nas. Giełda kryptowalut stoi otworem!

Więcej: Giełda Bitcoin