Kolejnym skutecznym sposobem na wyzbycie się korników z drewna…

Grupa owadów jakie lubią ulokować się w elementach z drewna naszego domu jest naprawdę spora. Bardzo często winą za te wszystkie szkody obciążamy kornika, natomiast spustoszeń w meblach, schodach i dachach dokonują też inni niszczyciele, przykładowo kołatek domowy lub spuszczel pospolity.
Zwalczanie korników w ogóle nie należy do czynności łatwych. Obecnie dostępne są jednakże techniki jakie umożliwiają wykonanie odkażenia drewna w sposób skuteczny.
Do takich sposobów zaliczane są dezynsekcje polem elektrycznym, metoda mechaniczna, która polega na usuwaniu uszkodzonej części drewna oraz zastępowaniu jej zdrową, czy również metoda fizyczna, wykorzystująca gorące powietrze. Oprócz tego zwalczanie szkodników w drewnie możemy wykonać z zastosowaniem fumigacji. Polega ona na wtłoczeniu w drewno trującego środka chemicznego za pomocą pary, gazu lub dymu. Taką metodę wykorzystuje się także do dezynsekcji budynków, natomiast należy pamiętać, że jest to metoda bardzo toksyczna. Kolejnym skutecznym sposobem na pozbycie się szkodników z drewna jest coś takiego jak iniekcja ciśnieniowa. Do wprowadzenia preparatu chemicznego w głąb drewna stosuje się w niej wysokie ciśnienie.
Rozmaitość metod jest ogromna, wiele z nich odznacza się wysoką efektywnością. Istotne jest, aby wyselekcjonować odpowiednią dla naszych potrzeb.

Zobacz: Zwalczanie owadów w drewnie Gdańsk