Każdy kto ma prawo jazdy codziennie igra z utratą życia

Zaufanie drugiej osobie wyjątkowo łatwo można okazać. I absolutnie nie mówimy tu o kimś z rodziny czy przyjacielu, niemniej jednak zupełnie obcych ludziach.

Ktoś może rzec: „Ale jak to? właściwie jak okazujemy ufność obcym osobom?” Ale okazujemy ufność i to każdego dnia. Każdy kto ma prawko codziennie igra ze śmiercią i ryzykuje tym, iż może skrzywdzić siebie samego oraz dodatkowo innych użytkowników ruchu. Może wydawać się to bardzo dziwne, niemniej jednak taki aspekt rzadko jest brany pod uwagę. Jednakże nie da się ukryć, iż dzień w dzień na uliczkach ginie ogrom osób. Wypadki i kolizje samochodowe to jak się okazuje najczęstsze sytuacje, w których jeśli nie umierają to co najmniej są poszkodowani ludzie. Niestety prawo jazdy, mimo iż wymaga ukończenia kursu i zdania egzaminu dla bardzo wielu jest rozrywką i nie do końca zdają sobie sprawę z tego jakim tak naprawdę zaufaniem obdarzają go inne osoby. Zdobycie uprawnień do prowadzenia różnego typu pojazdów jest bardzo trudne. Przepisy, które muszą zostać spełnione do uzyskania tego typu pozwolenia są wysokie. Natomiast i tak zdawalność egzaminów na prawo jazdy jest niezwykle wysoka.

Czy może jest to zasługa doskonałych kierowców, którzy bez problemu radzą sobie na drogach i doskonale znają przepisy, czy wyłącznie przychylność osób, które egzaminują albo zwyczajne szczęście?

Autor: nauka jazdy Ostrów Wielkopolski