Jeśli jednakże korniki zdążyły zaatakować znacznie większy obszar.

Dla porządku musimy uściślić, że kornik, który z reguły jest obarczany winą za spustoszenie poczynione w meblach z drewna czy podłodze, jest zazwyczaj zupełnie temu niewinny. Winnymi jacy odpowiedzialni są za znaczne w drewnie dziurki a także ubytki są częstokroć kołatki oraz spuszczele, najczęściej właśnie mylone z powyższymi. Jakie zatem są efektywne techniki zwalczania korników w domach (tzn. tych niby-korników)?

Zacząć możemy od najprostszych, domowych sposobów i potraktować korniki terpentyną, którą za pomocą strzykawki aplikujemy do dziurek. Jeżeli natomiast korniki zdążyły już zaatakować znacznie większy obszar, sięgnąć musimy po profesjonalne biobójcze środki lub zaczerpnąć pomocy fachowców, którzy wykorzystują znacznie bardziej zaawansowane techniki zwalczania wszelkich szkodników w domu. Na przykład może to być wykorzystanie mikrofalowych urządzeń jakie nagrzewają drewno do temperatury powyżej 55 stopni Celsjusza, w której to korniki giną.
Inną niestety wysoce toksyczną metodą jest tak zwane gazowanie drewna, innymi słowy fumigacja drewna. Zabieg tego typu powinien zostać poprzedzony dokładnym uszczelnieniem obiektu, który zostanie poddany fumigacji, a pełne jego przeprowadzenie zajmuje zwykle okres od półtora do 2 tyg. (10 – 14 dni).

Źródło: Dezynsekcja mikrofalowa drewna