Jego nadwozie możemy podzielić na 3 bryły.

W samochodach osobowych można wybierać pomiędzy różnorodnymi nadwoziami. Przykładowo są nimi: hatchback, sedan, kabriolet, limuzyna czy kobmi. Różnią się między sobą nie tylko całkowitym wyglądem lecz też funkcjonalnością.
Nasza charakterystyka umożliwi Państwu rozróżniać wszystkie poszczególne typy aut.
Sedan jest to rodzaj nadwozia zamkniętego. Jego nadwozie można podzielić na 3 bryły: przedział bagażowy, silnikowy i pasażerski.
Limuzyna jest pojazdem niewątpliwie luksusowym. Tak samo jak marka sedan składa się z trzech brył. Najczęściej jest większa od wspomnianego sedana, w jej wyposażeniu często znajduje się niewielki telewizor czy także barek z napojami alkoholowymi, natomiast część dla pasażerów jest oddzielona od szoferki szybą.
W autach typu hatchback niezwykle charakterystyczna jest duża tylna klapa bagażnika, która unoszona jest do góry razem z szybą. W tego typu autach bardzo często mamy możliwość złożyć drugi rząd siedzeń co zwiększa powierzchnię bagażnika samochodowego.
Kabriolet to niewątpliwie nadwozie które nie ma stałego dachu. Zazwyczaj dach jest mięciutki, możemy go rozwijać lub zdejmować. Często kabriolet występuje w dwudrzwiowej wersji.
Auto kombi ma wydłużoną tylną część nadwozia. Co gwarantuje dodatkową objętość bagażnika. Jest to nadwozie dwubryłowe.
Dzięki różnorodności jaką proponują nam poszczególne marki pojazdów, będziemy mogli dobrać typ pojazdu do własnych indywidualnych wymagań.

Zobacz więcej: limuzyna Wrocław