Dziś chcemy się zająć podłogami wykonanymi z paneli.

Remont naszego mieszkania na ogół jest niezmiernie absorbującym zadaniem. Wymaga bardzo dużo naszego czasu, naszej energii oraz środków pieniędzy. Na samym początku wydawało się nam, że będzie prędko, bardzo łatwo oraz miło, a w efekcie coraz bardziej czas się przeciąga, a my mamy już dość. Musisz przygotować się merytorycznie do wyzwania, a zobaczysz że będzie z pewnością o wiele łatwiej.

Na dzień dzisiejszy zajmiemy się podłogami które zostały wykonane z paneli. Standardowy tego typu panel wykonany jest z surowca kompozytowego, a w jego skład wchodzi głównie mieszanka zmielonego drewna oraz żywic, które to pod wpływem działania temperatury zostają dokładnie sprasowane.

Kolejnym typem paneli podłogowych są podłogi winylowe, gdzie kluczowym składnikiem jest sztuczne tworzywo. Niezwykle trafne jest tu skojarzenie z płytami gramofonowymi z winylu. Zarówno panele winylowe, jak również panele z drewna posiadają rozpiętą gamę barw oraz wzorów. Oba rodzaje tych podłóg bardzo łatwo zdołamy zmontować własnymi siłami.

Znajdziemy je we wszystkich marketach z materiałami budowlanymi. Nie potrzebują wykorzystania dodatkowego kleju czy innych akcesoriów przy montowaniu. Przewagą tego typu podłogi nad tradycyjną jest to że będziemy mogli ją kłaść w dowolnym pokoju. Tu nie ma absolutnie żadnych ograniczeń, bo są one wodoodporne i dokładnie tak samo znakomicie się sprawdzają w dziennym pokoju jak również w kuchni czy w łazience. Panele z winylu o tyle są pewniejszym rozwiązaniem, że nie „puchną” pod wpływem wilgoci.

Zobacz więcej: panele winylowe