Drewno absolutnie nigdy nie wychodzi z mody.

Podłoga drewniana to z pewnością coś, w co powinno się zainwestować. Drewno absolutnie nigdy nie wyjdzie z mody, a poza tym jest niewyobrażalnie  trwałe oraz wyśmienicie wygląda, bez względu na to, w jakiej formie je posiadamy w mieszkania.
Wracając jednakże do podłogi z drewna, to trzeba stwierdzić, że można ją zabezpieczyć na różne sposoby. Niezwykle popularne jest pokrywanie drewnianego parkietu bądź też desek podłogowych lakierem, ale można też pokrywać je specjalnym olejem. Olejowane podłogi są bardzo popularne, zresztą można od razu zakupić już deski podłogowe, które są olejowane. A czym w zasadzie charakteryzują się olejowane podłogi lub deski olejowane? Otóż, kiedy zastosowany zostanie olej, na drewnianej powierzchni znikają wszelkie drobne zarysowania, które z czasem zwyczajnie same ulegają zatarciu, a przy poważniejszych uszkodzeniach możliwe jest wykonanie częściowej renowacji. Olejowane drewno jest zdecydowanie bardziej naturalne w dotyku niż w przypadku, kiedy pokryjemy je lakierem, gdyż olej nie tworzy na nim warstwy przeźroczystej, ale całkowicie wnika do wnętrza drewna.
Wybierając podłogi olejowane, trzeba pamiętać jednak o tym, że konieczna będzie częstsza jej renowacja. A dodatkowo należy także ją czyścić specjalnymi preparatami. Wybór więc zależy od nas samych.

Zobacz więcej: Podłogi olejowane