Czym jest makijaż permanentny i po co w ogóle się go używa?

Czym jest makijaż permanentny i po co w ogóle się go używa? Odpowiedź jest bardzo prosta. Każda dziewczyna uwielbia prezentować się atrakcyjnie. Techniki ozdabiania i upiększania buzi jak również figury były różne, zależnie od czasów, obowiązującej mody oraz kultury, podobnie jak i uzyskiwane efekty, ale wszystko pozostaje nieustannie sprawą gustu.

Permanentny makijaż, to inaczej makijaż stały, który polega głównie na wstrzyknięciu pod skórę specjalnych barwników, używanych głównie w okolicach oczu, ust i brwi. Można go porównywać do tatuowania. Trwałość otrzymanego efektu jest różna, natomiast są klientki, u których taki makijaż potrafi utrzymać się nawet około 4 lata! Pozwala on cieszyć się idealnym wyglądem bez względu na sytuację.

Często panie pragną nieco poprawić wygląd i kształt swoich brwi. Jeśli mamy zamiar nadać kształt swoim brwiom najlepsza jest technika ombre, niewątpliwie jedna z najpopularniejszych metod właśnie tego makijażu, ciesząca się też bardzo dużą sympatią wśród klientek. Metoda ta polega przede wszystkim na dokładniejszym oraz delikatniejszym blendowaniu, poprzez co brwi nie są jednolite, ale bardzo zbliżone do ich naturalnego kształtu.

Pragnąc troszeczkę podkreślić własne brwi będziemy mogli zastosować także microblading, a zatem dorysowywanie włosków. Metoda tego typu nie wpływa na zagęszczanie brwi, natomiast również umożliwia nadać im bardzo naturalny, delikatny wygląd. Makijaż permanentny to wspaniałe wyjście dla kobiet, które na co dzień nie mają zbyt wiele czasu na spędzanie kilku godzin przed lustrem wykonując makijaż. To też świetne rozwiązanie, dla ludzi uwielbiających wodne sporty, bo taki makijaż się nie rozmywa. Każdego dnia pozwoli zachować twarzy ładny, świeży wygląd, idealnie tuszując wszelkie niedoskonałości.

Zobacz więcej: Makijaż permanentny