Czy wybrana przez nas szkoła zatrudnia wykwalifikowany personel?

Zanim wybierzemy się na jakieś zajęcia rysunku (a ofert jest w naszym państwie mnóstwo!), warto mieć pojęcie, na co zwrócić szczególną uwagę.

 

Otóż najpierw – pomyślmy, czy na pewno chcemy pójść na taki kurs? Bo można zdecydować się również na korepetycje, które:

– są dużo tańsze;

– możemy, jeżeli chodzi o wolne terminy, dopasować do swoich własnych możliwości.

 

Z innej perspektywy szkoła rysunku pozwoli nam na porównywanie naszych prac z innymi pracami (a nauka przez cudze błędy jest niezwykle wartościowa!), daje nam możliwość poznania różnorakich wymagań ze strony różnorakich wykładowców i – ze względu na obecność grupy a także rywalizacją z tym związaną – będzie nas motywować do solidnej pracy.

 

Aktualnie znacznie lepszym rozwiązaniem jest pomimo wszystko szkoła, dlatego – przyjmując, iż ten dylemat mamy za sobą – na pewno warto dowiedzieć się:

– Czy dana szkoła preferuje właśnie ten rodzaj rysowania, na którym nam najbardziej zależy?

– Czy zatrudnia wykwalifikowany personel?

– Czy opinie na jej temat są całkowicie pozytywne? Czy może tamtejsza nauka rysunku spotyka się z jakimiś negatywami?

– Jeśli chcielibyśmy uczyć się rysunku pod kątem zdawania na kierunek architektoniczny, na pewno warto też posprawdzać statystyki wybranej szkoły. Oczywiście warto pamiętać, że 100% ocen pozytywnych pośród uczestników danego kursu nie oznacza jeszcze, że wszyscy dostali się na te studia, na które chcieli. Znaczy to po prostu, że zdali.

Autor: http://domin-krakow.pl/