A to przez to, że bitcoinów może być aż 21 milionów.

Aktualnie żyjemy w dobie, w której posiadamy rozmaite wynalazki a także innowacje. Gdyby oznajmić komukolwiek 100 lat temu, że będzie w stanie na żywo widzieć w kamerze inną osobę i z nią rozmawiać, chwyciłby się za głowę. Całkiem prawdopodobne, że taki rozwój techniki jaki obecnie można zaobserwować, niestety już nigdy nie będzie miał miejsca.
Calutki świat internetu i jego rozmaitych zakamarków jest niesamowicie fascynujący. Jedną z obecnych innowacji jest niewątpliwie bitcoin, a zatem zdecentralizowana internetowa waluta. Jest nieograniczona i obecna wszędzie tam, gdzie jest sieć. Bitcoin pozwala na ominięcie wszystkich placówek bankowych oraz pośredników, a zatem wszelkiej prowizji a także różnych ograniczeń. Konkretyzując, walutę tego typu możemy wysłać do dowolnego miejsca na świecie.
Warto wziąć pod uwagę to, że przy zachowaniu wszystkich podstawowych środków bezpieczeństwa, nasze bitcoiny absolutnie nie mogą być skonfiskowane poprzez żadne instytucje. Mówimy tu przykładowo o banku, komorniku, a też byłemu mężowi czy żonie podczas sprawy rozwodowej.
Bardzo ciekawe jest to, iż bitcoin jest zupełnie odporny na inflację. A to dlatego, że bitcoinów może powstać 21 milionów.
Powinno się również wspomnieć o anonimowości w trakcie transakcji. Adres bitcoin nie jest jawny i można go zmieniać z każdym przelewem. Oprócz tego nie ma takiej, ażeby nasze konto zostało zablokowane, dlatego że system tego typu walut funkcjonuje w sieci 2p2, w którym nie ma oczywiście żadnego właściciela. Już na sam koniec trzeba wspomnieć o całkowitym braku biurokracji, co jest niewątpliwie dodatkową zaletą. Zwyczajnie zakłada się konto i to wszystko, a nie biega się od urzędu do urzędu, aby tylko podpisać papierek.
To wszystko sprawia, że waluta tego typu jest niesamowitą przyszłością i bardzo dużo osób zaczyna się tym interesować, a a zatem korzystać z usług tegoż nowoczesnego systemu.

Autor: outbitcoin.com